Na horu

každý svou cestou

Devět darů, které můžeme dát sobě i našim dětem

Děti jsou poklad. Pro nás, kdo máme možnost být v jejich blízkosti, je to dar. Jejich čistota, upřímnost a hravost nás mohou inspirovat, ale i zraňovat. Často však zraňujeme my je, a to našimi myšlenkami, slovy a činy.

Nabízím možnost seznámit se s devíti nástroji, které, mně osobně, pomáhají v tom, abych zraňovala sebe a druhé co nejméně. Inspirovala jsem se knihou Čtyři dohody, trochu je upravila a rozšířila o dalších pět oblastí.

Vycházím z faktu, že každý člověk je součástí mnoha systémů (rodina, školy, zaměstnání, společenství…). V systémech platí pravidla, kterých si je málokdo z nás vědom, a která na nás mají vliv. Poznáním těchto systémových souvislostí můžeme lépe porozumět situacím, které se nám dějí. Začneme-li reagovat z vyšší úrovně vědomí, promění se kvalita našeho života a vztahů.

 

Ivana.jpg

Mám za sebou 25 let praxe jako učitelka 1. stupně. V roli spoluzakladatelky, učitelky, ředitelky a majiteky Školy Hrou jsem zažila mnoho běžných i extrémních situací a lidských příběhů. Mnohé z toho znám i z vlastního života.

Mezi mé současné aktivity patří: kurzy Vědomé pedagogiky a konstelací, mentoring, supervize, lektorování a provádění dětí i dospělých náročnými obdobími.

 

www.ivanamalkova.cz

http://www.rodicevitani.cz/rubrika/pro-rodice/vsi-ve-skole/