Na horu

každý svou cestou

Zápis do 1. třídy na školní rok 2021-2022

Zápis do první třídy na školní rok 2021/2022 proběhl ve čtvrtek 22. dubna. Byly přijati uchazeči s identifikačními kódy:

 

J14BX, O8WWT, XJG3Q, 583FS, KLTN3, 2G4K8, IB2SV, 1BO36.

 Podmínkou pro zápis do školy je:

-    účast na hromadné on-line schůzce (konala se 22. února od 17 hodin). V případě, že jste schůzku nestihli, kontaktujte nás ohledně dalšího postupu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , ev. telefonicky na 607 755 552.

individuální návštěva obou rodičů s dítětem ve škole. Cílem setkání je seznámení se rodiny se školou a školy s rodinou a dítětem, vyjasnění, zda přístup rodiny a školy ke vzdělávání jsou v souladu. Tato podmínka je v současné době závislá na aktuální epidemiologické situaci - návštěva ve škole bohužel není možná.

 

Pokud se správně zaregistrujete, přijde Vám na Váš mail (ten, který jste vyplnili do online přihlášky) potvrzující zpráva s Vaším registračním číslem.

Následně Vám na Váš email zašleme Žádost o zápis do 1. třídy. Tuto žádost je třeba vytisknout, vyplnit, podepsat a doručit ji škole do 20. dubna jedním z následujících způsobů:

·         emailem na adresu školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ... formulář musí být podepsán elektronickým podpisem

·         datovou schránkou – identifikační číslo schránky školy je 74mkths

·         doporučeným dopisem na adresu školy (ZŠ Na horu, Kostelní 259, 514 01 Jilemnice)

·         vhozením do poštovní schránky školy (vedle vchodu do školy)

Případné losování z uchazečů proběhne 22. dubna (v případě prezenčního i distančního zápisu).

Informaci o přijetí/nepřijetí zveřejníme na webu školy (www.skolanahoru.cz) a na dveřích školy do 23. dubna 2021. Své dítě zde dohledáte pod registračním číslem z online registrace. Zprávu o nepřijetí budeme též rozesílat poštou.

Pro školní rok 2021/2022 budeme přijímat 8 dětí do první třídy – v souladu se strategickým záměrem školy, jejíž kapacita je 90 míst v 1. - 9. třídě. Při rozhodování o přijetí dítěte vycházíme z doporučení ombudsmanky. V případě převisu počtu dětí rozhodneme podle níže uvedených kritérií, kdy přednostně budou přijaty děti, které kritéria splňují. Pokud bude převis dětí, které kritéria splňují, rozhodne mezi nimi los. Pokud bude dětí splňujících kritéria méně než je kapacita a dětí nesplňujících kritéria bude převis - rozhodne mezi nimi los. Losování proběhne za přítomnosti minimálně jednoho člena školní rady. Z losování pořídíme videozáznam, dostupný na vyžádání.

Do ZŠ Na horu budeme přijímat dle následujících kritérií:

1. děti s nástupem povinné školní docházky (6 let do 31.8.2020)

2. děti s odkladem povinné školní docházky – děti, které byly v předcházejícím školním roce zapsány do ZŠ Na horu a byl jim udělen odklad povinné školní docházky  

3. děti, které mají ve škole sourozence

     – dbáme na sladění rodinného a pracovního života rodin a posilování sourozeneckých vazeb